Неділя, 18 березня 2018 року, Каплиця свв. Івана від Хреста і Терези з Лізьє у м. Венсені

ПРИСУТНІ:

 • Духовні особи: о. Ігор Ранця
 • Миряни-члени Пастирської ради: Іван Бутрин, Юрій Гусак, Роман Зіма, Тетяна Зіма, Марія Корженьовська, Ольга Медвідь, Ганна Мельник, Ярослав Мельник, Галина Микицей, Сеґолен Миколенко, Леся Паві, Федір Юркевич, Олег Вітоняк, Світлана Гальчук, Антон Гринишин (15 із 17)
 • Миряни-члени Економічної ради: Андрій Березовський, Наталія Вівсяна, Олег Вітоняк, Дмитро Гавриш, Світлана Гальчук, Марія Корженовська, Леся Паві (8 із 9)

РОЗГЛЯНУТІ ПИТАННЯ – ВИСЛОВЛЕНІ ПРОПОЗИЦІЇ – УХВАЛЕНІ РІШЕННЯ

 1. Додаткова присяга членів Пастирської та Економічної рад

У присутності членів Пастирської та Економічної рад, на Євангелії, відповідно до приписів статусів, прийняв присягу

 • п. Березовський Андрій – новий член Економічної ради.
 1. Інформація про стан виконаних рішень попередніх зборів.

Секретар парафії п. Світлана Гальчук оголосила протокол попередніх зборів від 21 січня 2018 року.

Присутні поділилися міркуваннями про стан виконання попередньо прийнятих рішень, зауваживши, зокрема, зручність та ефективність спілкування між членами Пастирської та Економічної рад через Facebook-Messenger.

 1. Подальше впорядкування фінансових справ у 2018 році

о. Ігор Ранця поінформував про те, що процедура відкриття рахунку у венсенському відділенні банку LCL перебуває на стадії обробки поданого пакету документів, із попереднім підтвердженням банку готовності відкрити рахунок.

о. Ігор Ранця запропонував перевести систему парафіяльних фінансів в електронний формат із використанням листів Excel на Google-дисках, що забезпечить більшу гнучкість доступу, прозорість ведення, можливість швидкої оперативної передачі фінансових справ при зміні настоятеля чи бухгалтера. При цьому, прийнятий на попередньому засіданні розподіл парафіяльних фінансів  на три потоки (§5 протоколу від 21 січня 2018 року) зберігатиметься.

Ухвалили:

 • Перейти на електронну систему ведення парафіяльних фінансів на основі Excel-листів на Google-дисках. Для цього:
 • Настоятель три Excel-листи на Google-диску парафіяльної електронної пошти cath.byzant.vincennes@gmail.com: Парафія.xlsx, Благочинність.xlsx, Богослу­жін­ня.xlsx, що відповідають трьом потокам розподілу парафіяльних коштів: па­ра­фі­яльні збірки та пожертви, благочинність, пожертви за священику за молитву.
 • Встановити такі параметри доступу до системи парафіяльних електронних фінансів:
  • на правах перегляду – усі члени Пастирської та Економічної рад, котрі подадуть на парафіяльну електронну пошту заявку про цей доступ,
  • на правах коментування – аудитор парафії,
  • на правах редагування: до листа Парафія.xlsx – скарбник, бухгалтер, настоятель, до листа Благочинність.xlsx – відповідальний за харитативні справи, настоятель, до листа Богослужіння.xlsx – настоятель.
 • З метою додаткових гарантій збереження електронної фінансової парафіяльної інформації, у кінці кожного місяця роздруковувати відповідні фінансові листи та зберігати їх парафіяльному архіві, за що відповідає настоятель.
 • Встановити, що попри електронну систему парафіяльних фінансів, всі первинні фінансові документи, а саме – книги реєстрації збірок і пожертв, чеки та розписки, зберігаються та архівується, за що відповідає скарбник парафії.
 1. Подальший розвиток зовнішньої комунікації

о. Ігор Ранця звернув увагу на позитиви, яка має громада від Facebook-сторінки, зауваживши при цьому, що у громаді відбувається значно більше заходів, ніж відображається на Facebook-сторінці. Учасники зборів зійшлися на думці, що слід щонеділі публікувати матеріали на Facebook-сторінці, для чого склад парафіяльної медіа-служби потребує посилення.

Ухвалили:   

 • Парафіяльній медіа-службі взяти за ціль публікацію матеріалів Facebook про кожну важливу парафіяльну подію, зокрема, про кожну недільну літургію, катехизацію, тощо.
 1. Про акцію «Святі про святих»

о. Ігор Ранця звернув увагу, що інформація про венсенську акцію «Святі про святих» викликала зацікавлення на VII сесії єпархіяльного соборі у Шевтонському монастирі 1-3 лютого 2018 року. Ця акція могла б стати гарною формою служіння мирян на парафії, котра обирає собі за покровителів усіх святих, своєрідною її візитною карткою, та висловив жаль, що після кількох спроб акція припинилася.

Ухвалили:   

 • Відновити акцію «Святі про святих» після Великодня.
 • Запровадити пост відповідального за цю акцію.
 1. Завершення розподілу обов’язків між членами Пастирської та Економічної рад  та призначення осіб відповідальних за різні ділянки.

Члени Пастирської та Економічної рад продовжили розгляд різних ділянок відповідальності та служіння на парафії, обговорили відповідні кандидатури та провели відкриті голосування.

Ухвалили:  

 • Відповідальна за парафіяльну медіа-службу – п. Ганна Мельник.
 • Другий фотограф – п. Юрій Гусак.
 • Текстовий редактор Facebook-сторінка – п. Ольга Медвідь.
 • Віце-секретар – п. Бутрин Тетяна.
 • Відповідального за акцію «Святі про святих» – п. Іван  Бутрин.
 1. Звіт про участь делегації Венсену на VII сесії єпархіального собору Паризької єпархії 1-3 лютого 2018 року в Шевтонському монастирі у Бельгії.

о. Ігор Ранця та п. Сеґолен Миколенко усно прозвітували про участь делегації Венсену на VII сесії єпархіального собору Паризької єпархії 1-3 лютого 2018 року в Шевтонському монастирі у Бельгії.

На фоні інших парафій та душпастирств Паризької єпархії, Венсенська громада відноситься до категорії більших від середніх за розмірами та поділяє проблему більшості інших громад – відсутність власного храму. Досвідом, яким ділилися представники Венсену на соборі – серйозно зорганізована кампанія виборів Парафіяльної ради та спільні святкування празників із парафією Санлісу.

Ухвалили:  

 • Схвалили участь о. Ігоря Ранці, д. Романа Остап’юка, п. Сеґолен Миколенко на VII сесії єпархіального собору Паризької єпархії.
 • Наступного року завчасно організувати більш чисельне представлення парафії мирянами на VIII сесії єпархіального собору Паризької єпархії, покривши усі видатки із парафіяльного бюджету.

 Впорядкування справ із парафіяльним майном

о. Ігор Ранця звернув увагу на необхідность проведення інвентаризації парафіяльного майна із двох причин: 1) канон 42 партикулярного права УГКЦ вимагає, щоби на парафії була Книга церковного майна; 2) на парафії уже відбулося нагромадження достатньо великої кількості майна, що виникає ризик його загубити, тим більше що частина речей зберігається у домівках членів Парафіяльної та Економічної рад.

Ухвалили:   

 • У кілька етапів провести інвентаризацію єпархіяльного майна з метою формування Книги церковного майна.
 • Доручити завгоспу та віце-завгоспу у Страсну П’ятницю перед богослужінням під час прибирання храму розпочати процес інвентаризації.
 • Усіх членів Пастирської та Економічної рад, котрі зберігають парафіяльні речі зобо­в’язати задекларувати це до початку інвентаризації.
 1. Різні мирянські ініціатив та служіння

Відповідальна за зв’язки з комісією мирян Ганна Мельник розповіла про щомісячні біблійні on-line зустрічі, які відбуваються за допомогою програми Zoom, та запропонувала бажаючим мирянам долучитися до цих зустрічей.

о. Ігор Ранця розповів про Українській дім м. О. Павла Когута у Маквілері, яким опікується о. Святослав Горецький, та звернув увагу, що там потрібна допомоги мирян для деяких робіт із прибирання та облаштування території, в чому представники венсенської парафії при нагоді могли б взяти участь.

Марія Корженовська  виступила з ініціативою випікання у неї вдома пасок, як можливого їх продажу з благочинною метою

Ухвалили: 

 • Взяти інформацію до уваги та по можливості долучитися до реалізації запропонованих мирянських ініціатив і служінь.
 1. Планування найближчих подій

о. Ігор Ранця та члени Пастирської та Економічної рад поділилися різними міркуваннями та планами щодо найближчих подій та свят

Ухвалили:   

 • 25 березня – на святкування ювілею о. Михайла Романюка призначити офіційними делегатами від громади заступників голови Парафіяльної ради п. Зеновія Корже­нов­ського і п. Галину Микицей, заохотивши до участь у цьому святкуванні усіх бажаючих.
 • 31 березня, Лазарева Субота – взяти активно участь в архиєрейській Божественній Літургії в Соборі св. Володимира, де відбудеться рукоположення в священики д. Романа Остап’юка.
 • 1 квітня, Квітна неділя – прийняти святково усією громадою на першу урочисту Божественну Лі­тур­гію о. Романа Остап’юка. Зорганізувати того дня з нагоди свята молоді Літургію особливу участь дітей, за що відповідальними визначити п. Ольгу Медвідь і п. Тетяна Зіму.
 • 6 квітня, Страсна П’ятниця – перед богослужінням, що буде на 19:00, зорганізувати прибирання храму усією громадою, паралельно до чого буде відбуватися інвентаризація
 • 8 квітня, Пасха – зорганізувати збірку на єпархію відповідно до розпорядження єпископа (відповідальна п. Світлана Гальчук), та належно подбати про усі організаційні та безпекові моменти (відповідальні за безпеку ).
 • 20 травня – провести наступні збори Пастирської та Економічної рад.

ГОЛОВУЮЧИЙ НА ЗБОРАХ о. Ігор Ранця

СЕКРЕТАР ЗБОРІВ Світлана Гальчук