Неділя, 13 травня 2018 року, Каплиця свв. Івана від Хреста і Терези з Лізьє у м. Венсені

ПРИСУТНІ:

 • Духовні особи: о. Ігор Ранця, о. Роман Остап’юк
 • Миряни-члени Пастирської ради: Іван Бутрин, Юрій Гусак, Роман Зіма, Тетяна Зіма, Марія Корженьовська, Зеновій Корженьовський, Ганна Мельник, Ярослав Мельник, Сеґолен Миколенко, Леся Паві, Федір Юркевич, Олег Вітоняк, Світлана Гальчук, Антон Гринишин, Галина Саранчук (15 із 17)
 • Миряни-члени Економічної ради: Андрій Березовський, Наталія Вівсяна, Олег Вітоняк, Дмитро Гавриш, Світлана Гальчук, Марія Корженовська, Леся Паві, Тетяна Савка (9 із 9)

РОЗГЛЯНУТІ ПИТАННЯ – ВИСЛОВЛЕНІ ПРОПОЗИЦІЇ – УХВАЛЕНІ РІШЕННЯ

 1. Інформація про стан виконаних попередніх рішень.

Секретар парафії п. Світлана Гальчук оголосила протокол №2 попереднього спільного засідання Пасторальної та Економічної ради від 18 березня 2018 року.

Присутні поділилися міркуваннями про стан виконання попередньо прийнятих рішень, зауваживши, що чудово оправдовує себе оперативна комунікація через Facebook-Messenger, як і система фінансового обліку через Google-Sheets.

Ухвалили:   

 • Продовжити і надалі освоювати електронні технології для добра Душпастирства
 1. Підсумки останніх подій і святкувань у душпастирстві

о. Ігор Ранця підкреслив, що ради Душпастирства чудово послужили спільноті під час Великого Посту та Пасхальних Свят. Ради зміцніли в організаційному плані, проявили здатність самостійно, без звертання із різних дріб’язкових питань до священика, долати різні виклики, та оперативно вирішувати завдання.

п. Сеґолен Миколенко та п. Тетяна Зіма відзначили, що жовті бейджики із надписом «Парафіяльна рада» були чудовими орієнтирами для людей на Пасху – вони знали, до кого звертатися; п. Корженовська Марія висловила думку, що все ж усім членам ради слід впевненіше проявляти відповідальність, особливо коли є богослужіння з великою кількістю людей, і не боятися самостійно приймати очевидні рішення.

Інші члени ради відзначили такі вдало організовані події, як участь у ювілеї пароха катедри о. Михайла Романюка, участь у рукоположенні в священики о. Романа Остап’юка, збірці на єпархію в часі Пасхальних свят, як і саму організацію Великодня.

Ухвалили:   

 • Поглиблювати заангажуваня членів Пастирської та Економічної рад до справи спільноти Душпастирства.
 1. Про спів, хор та дякування

о. Ігор Ранця підкреслив, що Венсенське Душпастирство вийшло на новий, і для даного етапу – цілком достатній, рівень церковного співу. Дяк Юрій Гусак не лише вправно керує співом, але й чудово відчуває літургію, знаючи, де слід пришвидшувати спів, а де уповільнювати, аби священик встигав із своїми молитвами. Також о. Ігор запропонував трішки інституціалізувати хор у той спосіб, щоби визначити його конкретний склад, та запровадити стрій, а також не занедбувати деякі добрі звичаї.

п. Юрій Гусак навів аргументи про те, що запроваджувати однострій ще зарано, бо не всі себе у хорі впевнено почувають, а стрій додаватиме ніяковіння.

Ухвалили:   

 • Дяку і співцям дотримуватися того, що спів прокімена, читання апостола, спів стихів на «Алилуя» відбувається посередині храму.
 • Наявність хору не означає, що парафія у співі пасивна – усіх слід залучати до співу, роздаючи щоразу молитовники, та навчаючи користуватися телефонним додатком Патріаршої літургійної комісії «Дивен Світ».
 • Доручити дяку сформувати та подати настоятелю склад хору: віце-дяків, хористів, кандидатів до хору.
 • Відкласти питання про однострій хору, доручивши хору самому проявити з цього ініціативу.
 1. Акція «Святі про святих»

о. Ігор Ранця пригадав, що згідно із §5 протоколу №2 від 18 березня 2018 року, акцію було тимчасово припинено, із наміром відновити після Пасхи, чого так і не сталося. Акція має подвійну ціль: нести місію Душпастирства, яке іменується на честь Усіх Святих – розповідати про святих; підготуватися до відображення деяких із святих на нових намісних іконах, про проект яких далі йтиме мова.

Ухвалили:   

 • Цілковито передати керування акцією п. Івану Бутрину, доручивши йому самостійно обирати святих і парафіян, котрі про них розповідають.
 • Передати п. Івану Бутрину книгу «Святі української землі» (що одразу убуло зроблено).
 1. Про налагодження виготвлення просфор

о. Ігор Ранця пояснив про просфори – хліб, який вживається для євхаристії, та зауважив, Душпастирство є цілком дозрілим, щоби священик міг передати це служіння мирянам.

Ухвалили:   

 • Зорганізувати тренінг із випікання просфор у Єпархіяльному дому, просячи допомоги в цьому о. Миколи Гривнака.
 • Доручити п. Галині Вінтоняк попровадити в Душпастирстві цією справою.
 1. Про парафіяльну бібліотеку

о. Ігор Ранця пояснив, що у Церкві є певні правила щодо літератури на релігійну і духовну тематику, а саме: якщо для приватного вжитку християнин може користуватися будь-якими книгами під власну відповідальність, то у храмі, парафіяльній бібліотеці чи крамниці, можна розповсюджувати лише такі релігійні та духовні книги, які мають відповідну апробацію церковних католицьких властей. Відповідно, нашу невеличку парафіяльну бібліотеку, яку слід і надалі регулярно доповнювати, слід привести до відповідності із вище сказаним.

Ухвалили:   

 • Доручити п. Лесі Паві з допомогою п. Ольги Медвідь дбати за регулярне поповнення парафіяльної бібліотеки.
 • Переглянути книги в бібліотеці на предмет виявлення таких, що не можуть там зберігатися, з ціллю їх вилучення та повернення власникам.
 1. Про виготовлення нових намісних ікон

о. Ігор Ранця пригадав, що намісні ікони, які досі використовується, належать катедральній св. Володимира,  яка вимагає їх повернення. У зв’язку із місією, пов’язаною із іменуванням себе Душпастирством Усіх Святих, уже зародилася ідея виготовити намісні ікони, де б довкола лику Спасителя були менші лики святих чоловіків (французів і українців), а довкола лику Богородиці – менші лики святих жінок (українок і француженок). Такий проект буде коштовним, тому треба його добре продумати. Уже були попередні консультації із двома іконописними майстернями – одною зі Львова, іншою із Івано-Франківська.

Члени Ради душпастирства висловили різні думки. Зокрема, подружжя Корженьовських розповіло про Івано-Франківську іконописну майстерню. Члени ради висловилися зійшлися на тому, що якщо виготовлення ікон буде справді дуже коштовним, слід основну частину коштів збирати додатково до недільної парафіяльної збірки, виділивши із парафіяльного бюджету якусь початкову стартову суму.

Ухвалили:   

 • Доручити о. Ігорю Ранця, при комунікації із Пастирською радою, формувати іконографічний проект ікон, представивши його на наступне спільне засідання Пастирської та Економічної рад.
 • Доручити о. Ігорю Ранця, при комунікації із Економічною радою, зробити вибір між двома іконописними майстернями – Львівською та Івано-Франківською, представивши його на наступне спільне засідання Пастирської та Економічної рад.
 • Зарезервувати бюджеті Душпастирства по 500 євро на кожну із обидвох намісних ікон для початку проекту.
 • На наступному спільне засідання Пастирської та Економічної рад випрацювати схему подальшого збору коштів на намісні ікони.
 1. Про придбання нових богослужбових приналежностей.

о. Ігор Ранця пригадав, що кадильниця, яка досі використовується, належать катедральній парафії св. Володимира, яка вимагає її повернення. Водночас, слід також купити оливні свічки для прислуги, бо воскові бруднять підлогу у вівтарі.

Ухвалили:   

 • Придбати якісну кадильницю (одразу ж знайшовся жертводавець, проблема купівлі за кошт Душпастирства відпала)
 • Купити якісні свічки на оливу для прислуги
 1. Планування найближчих подій подій

о. Ігор Ранця та члени Пастирської та Економічної рад поділилися різними міркуваннями щодо найближчих свят, подій, і планів

Ухвалили:   

 • Від вознесіння до Зіслання Святого Духа триватиме тиждень місійності – думати над місією Венсенського душпастирства та молитися у цьому намірі
 • На Зіслання Святого Духа відбудеться українська Божественна Літургія в Соборі Паризької Богоматері, в якій по можливості взяти участь. Літургію у Венсенському душпастирстві при цьому не скасовувати.
 • У Неділю Усіх Святих 3 червня зорганізувати празник Душпастирства, традиційно запросивши парафію свв. Бориса і Гліба із Санлісу. Звернутися за допомогою із приготуванням почастунку до п. Наталії Шеремети. Силами хору душпастирства зорганізувати концерт.
 • В неділі після національних свят України та Франції – 15 липня та 26 серпня – молитися на дві наші батьківщини – Україну та Францію, прикрасивши храми національними стягами.
 • У неділю 5 серпня традиційно зорганізуватися на празник-прощу до Санлісу, завчасно формуючи точний список і шукаючи транспорт.
 • Взяти участь у прощі до Люрду з нагоди свята Успення Пресвятої Богородиці 28 серпня, долучившись до катедральної парафії св. Володимира.
 • Не скасовувати недільних богослужінь улітку та прости катедральну парафію св. Володимира про заміни о. Ігоря Ранці на час його відпустки у липні.
 • Належно приймати священиків, що у липні заступатимуть о. Ігоря Ранцю, а зокрема завчасно допомагати у підготовці храму до богослужінь та прибиранні храму по їх закінченню.
 • Подумати про організацію паломництва до Риму та до Санктуарію у м. Лізьє
 • Наступна спільне засідання Пастирської та Економічної рад провести у першу неділю вересня – 2 вересня 2018 року.

ГОЛОВУЮЧИЙ НА ЗБОРАХ о. Ігор Ранця

СЕКРЕТАР ЗБОРІВ Світлана Гальчук