Неділя, 2 вересня 2018 року, Каплиця свв. Івана від Хреста і Терези з Лізьє у м. Венсені

ПРИСУТНІ:

 • Духовні особи: о. Ігор Ранця
 • Миряни-члени Пастирської ради: Іван Бутрин, Юрій Гусак, Марія Корженьовська, Зеновій Корженьовський, Ольга Медвідь, Ганна Мельник, Ярослав Мельник, Сеґолен Миколенко, Леся Паві, Олег Вітоняк, Світлана Гальчук (11 із 17)
 • Миряни-члени Економічної ради: Андрій Березовський, Олег Вітоняк, Дмитро Гавриш, Світлана Гальчук, Марія Корженьовська, Леся Паві (6 із 9)

РОЗГЛЯНУТІ ПИТАННЯ – ВИСЛОВЛЕНІ ПРОПОЗИЦІЇ – УХВАЛЕНІ РІШЕННЯ

 1. Інформація про стан виконаних рішень попередніх зборів.

о. Ігор Ранця пригадав, що залишається невиконаними одне важливе рішення перед-попередніх зборів: інвентаризація майна (§8 протоколу №2 від 18 березня 2018 року). В процесі виконання перебуває рішення попередніх зборів про налагодження виготовлення просфор (§5 протоколу №3 від 13 травня 2018 року); цілком відновлено акцію «Святі про святих» (§4 протоколу №3 від 13 травня 2018 року).

Ухвалили:   

 • Висловити подяку п. Івану Бутрину за координування акцією «Святі про святих».
 • До наступних зборів завершити інвентаризацію майна, за що покласти відповідальність на о. Ігоря Ранцю, п. Олега Вінтоняка (завгосп), п. Антон Гринишина (віце-завгосп).
 1. Про фінансові справи у Душпастирстві

о. Ігор Ранця ознайомив присутніх із поточним станом фінансів, зауваживши, що чудово функціонує рахунок у банку LCL Vincennes. Станом на 1 вересня накопичено 6635 євро, з яких 1947 зарезервовано на сплату єпархіяльного податку в кінці року, 1000 євро – на проект виготовлення намісних ікон. Таким чином, вільні парафіяльні кошти становлять 3738. Благочинний фонд парафії складає 662 євро. Зберігається також 993 євро, які зібрав вертеп.

Члени ради поділилися думками, дійшовши до висновку, що стан фінансових справ дає змогу планувати придбання нових необхідних речей, розширювати катехитичну діяльність.

Ухвалили:   

 • Заохотити членів обох рад, особливо – Економічної, отримувати доступ до фінансових книг Душпастирства у Google-Sheets
 • Членам ради, котрі брали участь у постановці вертепу, в координації з о. Романом Остап’юком визначитися із зібраними коштами.
 1. Про акцію «Горнятко в день народження»

о. Ігор Ранця відзначив, що уже стало доброю традицією вітати присутніх на недільній літургії із днем народження, та презентував уже запроваджену акцію із вручення фірмового горнятка Венсенського душпастирства з нагоди дня народження, зауваживши, що собівартість одного горнятка становить 7 євро.

п. Світлана Гальчук запропонували шукати дешевші варіанти виготовлення горняток, що можна було б робити в Україні.

Ухвалили:   

 • Підтримати як таку акцію «Горнятко в день народження».
 • Шукати дешевші варіанти виготовлення горняток, зокрема, в Україні, якщо хтось із членів ради візьметься за організацію.
 1. Про матеріальні справи

о. Ігор Ранця представив нові потреби Душпастирства у богослужбових приналежностях, зауваживши, що досі чимало потреб задовольнялося безпосередньо жертводавцями. Зокрема, минулого місяця жертводавці подарували дві плащаниці – Богородиці і Спасителя, литійник, підставку для Євангелія (аналой).

Присутні, зокрема та п. Олег Вінтоняк – завгосп, висловили різні думки щодо впорядкування зберігання матеріальних речей та виготовлення деяких необхідних матеріальних засобів власними силами.

Ухвалили:   

 • Найкращими способами подяки жертводавцям за подаровані матеріальні речі буде відповідальне ставлення до майна (у зв’язку із чим слід вкотре наголосити за інвентаризації) та молитва за благочинців
 • Придбати для Душпастирства: першою чергою – сині та зелені священичі ризи, другою чергою – червні та жовті.
 • Виготовити ковпак для безпечного зберігання литійника.
 • Виготовити підставку на сходи для розміщення там аналоя під час читання Євангелія чи виголошення проповіді
 • Для плащаниць виготовити: саркофаг для їх зберігання у захристії, накладку на тетрапод для розміщення там плащаниці, підставку на квіти з обох боків тетрапода.
 • Кришталеві графини для зберігання освяченої води
 • Дерев’яну підставку для свічок прислуги
 • У дальші перспективі – дванадцять ікон на тетрапод
 1. Про пасторальні справи

о. Ігор Ранця поділився думками про напрямки катехизації дорослих, зауваживши, що відтепер катехизація матиме щоразу два пункти: власне катехиза, і потім, після коротенької перерви на каву – церковні новини. Останнє пов’язане із тим, що миряни, навіть ті, котрі регулярно відвідують богослужіння, погано поінформовані про житття Церкви, – куди гірше, ніж про політику.

п. Леся Паві та п. Ольга Медвідь представили підготовлений ними план катехизації дітей у цьому семестрі та озвучили фінансові потребами для цієї справи. Присутні однодушно погодилися, що на катехизації дітей не може бути жодної економії.

Ухвалили:   

 • Схвалити план катехизації дітей, підготовлений п. Лесею Паві та п. Ольгою Медвідь, і допомогти їм в організацій занять з дітьми, особливо напочатку, щоби дітки ввійшли в навчальний ритм.
 • План катехизації дітей в осінньому сезоні 2018/2018 року внести до архіву Душпастирства.
 • При катехизації дорослих звернути увагу на такі теми, як сповідь, причастя – зв’язок між ними та підготовка, а також на пояснення літургії.
 • Розробити план катехизації дорослих в осінньому сезоні 2018/2018 року та внести його до архіву Душпастирства.
 1. Про богослужбові справи

о. Ігор Ранця поінформував, що перші спроби богослужінь серед тижня були успішними. Зокрема, на Успіння 28 серпня на Літургії було понад 40 осіб, на Вечірні з Литією 1 вересня було понад 20 осіб. Хор чудово справлявся із співом.

Присутні обмінялися думками про найкращі години для богослужінь на тижні.

Ухвалили:   

 • Запровадити служіння Вечірні з Литією в суботи о 19 год., коли це не співпадає із богослужінням римо-католиків чи заходами скаутів
 • Запровадити служіння Божественної Літургії у дванадесяті свята о 19 год., що випадають у будні, якщо це співпадає із богослужіннями римо-католиків та заходами скаутів
 1. Про медійні справи

о. Ігор Ранця звернув увагу на те, що на даний час накопичилися в різних осіб сотні фотографій, які відображають початки історії Венснеського душпастирства. Присутні поділилися різними думками про зберігання та впорядкування цієї інформації.

Водночас, о. Ігор Ранця пояснив, що нинішній етап функціонування Душпастирства Усіх Святих вимагає існування повноцінного сайту Душпастирства, над чим уже ведеться праця. Також, о. Ігор пояснив відмінність між офіційним сайтом парафії та її Facebook-сторінкою, яка як правило є неофіційним медіа-ресурсом.

Ухвалили:   

 • Подякувати п. Анні Мельник, п. Ярославу Мельнику, п. Юрію Юрію Гусаку за ретельне фото- та аудіо висвітлення богослужінь та інших заходів.
 • Домовитися, що усі, котрі мають парафіяльні фотографії, наразі зберігають їх на власних комп’ютерах у папках Vincennes у датованих підпапках: рррр.мм.дд
 • Визначити дату 21 вересня 2018 для презентації сайту Душпастирства, для чого запросити голову Служби комунікації Паризької єпархії д. Володимира Радька.
 • Схвалити невеликі витрати із бюджету Душпастирства на підтримку функціонування сайту
 1. Про проект намісних ікони

о. Ігор Ранця представив спільні із Пастирською та Економічною радами напрацювання щодо проекту ікон відповідно до рішення попередніх зборів Пастирської та Економічної рад (§7 протоколу №3 від 13 травня 2018 року). Присутні обговорили зміст (перелік святих) та стилістику ікон, зійшовшись на думці, що Івано-Франківська іконографічна майстерня відповідає задуму Венсенського душпастирства.

Про обговоренні джерел фінансування бюджету погодилися, що кошти збиратимуться поступово, у процесі того, як проект реалізовуватиметься, про що Душпастирству регулярно представлятиметься фотозвіт. Обговорюючи пропозицію о. Ігоря Ранці щодо іменних ікон (жертводавець жертвує кошти на цілу ікону якогось святого), пітримали позицію п. Дмитра Гавриша про те, щоби уникати всякого натяку на «купівлю» жертводавцем ікони, будь-якого натяку на встановлення «ціни», тощо.

Ухвалили:   

 • Розпочати співпрацю із Івано-Франківською іконописною майстернею «                   »    якою керує п. Оксана                     , переказавши завдаток 1000 євро – кошти виділені для цієї справи на попередніх спільних зборах Пастирської та Економічної ради (§7 протоколу №3 від 13 травня 2018 року)
 • Схвалити представлений і попередньо у робочому порядку обговорений список 24 святих, що писатимуться на намісних іконах (список додається до протоколу)
 • Акцію «Святі про святих» у подальші місяці зосередити на тих святих чоловіках і жінках, котрі зображатимуться на іконах
 • У міру надходження фото-інформації про процес реалізації проекту, організовувати поетапний збір коштів у Душпастирстві. При потребі, звертатися за фінансовою допомогою до катедральної парафії св. Володимира.
 • Планувати освячення намісних ікон на Неділю Православ’я – першу неділю Великого Посту 11 березня, запросивши представників іконописної майстерні, пароха катедри, єпископа.
 1. Про стосунки із римо-католицькою парафією Венсенської Богоматері

о. Ігор Ранця проінформував про зустріч із римо-католицьким парохом Венсену о. Степаном Оляром та комунікацію із керівництвом венсенських скаутів, де йшлося передусім про подальшу оренду каплиці. Парох зокрема повідомив, що перебудова каплиці почнеться не раніше літа 2019 року.

Ухвалили:   

 • Погодитися на такі розміри орендної плати: 100 євро за одноразове використання каплиці свв. Івана від Хреста та Терези з Лізьє у неділю та 50 євро у будні.
 • На богослужіннях у будні (в т. ч. і на Великій Вечірні з Литією у суботу ввечері) теж робити збірку – для покриття цієї орендної плати.
 • Врахувати прохання керівництва скаутів щодо обмеження паркування в окремі суботи згідно графіка, який вони нададуть у середині жовтня
 • Продовжувати говорити із керівництвом скаутів про чистоту приміщення, із керівництвом римо-католицької парафії – про опалення у зимовий період
 1. Планування найближчих подій

о. Ігор Ранця та члени Пастирської та Економічної рад поділилися різними міркуваннями та планами щодо найближчих подій та свят

Ухвалили:   

 • Від наступної неділі 9 вересня 2018 року – дбати про регулярність та належний рівень катехизацій дорослих і дітей
 • У суботу 8 вересня 2018 року – скерувати делегацію Венсенського душпастирства на єпархіяльними з’їзд співців у Єпархіяльному Домі Венсену
 • Відреагувати на запрошення о. Миколи Гривнака від душпастирства Марселю, який у свій час разом із м. Оксаною багато допомагав Венсенському душпастирству, на участь в посвячення храму 7 жовтня 2018 року
 • Продовжувати надавати допомогу о. Святославу Горецькому та Українському Центру ім. о. Павла Когута за кошти душпастирства, трактуючи ці витрати у бухгалтирському обліку як благочинні
 • Взяти участь, в індивідуальному порядку, в загальноєвропейській прощі до Люрду 25-28 жовтня 2018 року, долучаючись до прочан катедральної парафії св. Володимира.
 • Зорганізувати окрему прощу Венснеського душпастирства до Люрду у листопаді 2018 року
 • Заохотити батьків скерувати дітей 7-14 років на дитячий табір у Люрді, організовуваний катедральною парафією св. Володимира 20-28 жовтня 2018 року
 • Прийняти на літургії у неділю 11 листопада 2018 року групу ліценціантів та докторантів (священиків і мирян) із Львівської архиєпархії, котрі навчаються на вищих богословських студіях Західної Європи.
 • У неділю 25 листопада 2018 року взяти участь у Божественній Літургії із вшанування жертв Голодомору у Соборі Паризької Богоматері, у зв’язку із чим Літургію у Каплиці свв. Івана від Хреста та Терези з Лізьє скасувати
 • Наступні спільні збори Пастирської та Економічної рад провести на початку грудня.

ГОЛОВУЮЧИЙ НА ЗБОРАХ о. Ігор Ранця

СЕКРЕТАР ЗБОРІВ Світлана Гальчук