У зв’язку із ростом української греко-католицької громади у Паризькій агломерації прийнято рішення створити довкола Парижу нові душпастирські осередки щоб зменшити пасторальне навантаження із катедральної парафії св. Володимира Великого.

Місто Венсенн на карті Паризького мегаполісу

Душпастирство у Венсені, розраховане для того, аби покрити душпастирські потреби українців східних передмість Парижу (департаментів Сена – Сан-Дені та Валь-де-Марн), було започатковане восени 2016 року, і стало першим із таких нових душпастирських осередків.

Каплиця свв. Івана він Хреста та Терези з Лізьє на вулиці Мірабо – місце богослужінь

Богослужіння тут відбувається щонеділі у Каплиці свв. Івана від Хреста та Терези з Лізьє, котра належить римо-католицької Парафії Венсенської Богоматері (Кретейська дієцезія) та перебуває в користуванні місцевого осередку Асоціації французьких скаутів.

Богослужіння на Квітну Неділю 9 квітня 2018 року

Першу Божественну Літургію тут відслужив владика Борис Ґудзяк 29 вересня 2016 року. Відтак, у парафії почергово служили священики із Паризької катедральної парафії св. Володимира Великого. Із січня 2017 року венсенською громадою постійно опікується о. Ігор Ранця, який отримав канонічне призначення на таке служіння 6 жовтня 2017 року.

Перша річниця спільноти та проголошення призначення настоятеля спільноти 6 жовтня 2017 року

Протягом першого року становлення Венсенського душпастирства тут також багато потрудилися священик Микола Гривнак (нині – душпастир Марселю та Ніци) і диякон Роман Остап’юк (нині – священик, адміністратор Єпархіяльного Дому).

Проповідь на Божественній Літургії св. Якова 5 листопада 2017 року

У грудні 2017 року відбулися вибори, а у січні 2018 року – присяга Пастирської та Економічної рад, складена за участі о. Михайла Романюка – протосинкела Паризької єпархії. Ці дві ради згодом постановили Венсенському душпастирству іменуватися Душпастирством Усіх Святих, що знайшло підтримку у владики Борися, то у свій час буде офіційно проголошено.

Протосинкел єпархії о. Михайло Романюк приймає присягу членів Пастирської та Економічної рад 19 січня 2018 року

Місто Венсен, яке нині налічує 50 тис. мешканців, відоме тим, що тут у XІV-XV ст. знаходилася одна із резиденцій французьких королів – Венсенський замок (нині – музей),  у якому зокрема резидував Людовік IX – єдиний із французьких королів, канонізований Католицькою Церквою.

Центр Венсену: міська мерія та храм Весенської Богоматері

Венсенн відомий й українською присутністю: від прибуття у Францію в 1961 році першого українського греко-католицького владики і по нині тут знаходиться резиденція єпископів УГКЦ (спершу – Володимира Маланчука, згодом – Михайла Гринчишина, нині – Бориса Ґудзяка). Блаженніший Святослав 9 травня 2015 року освятив резиденцію та постановив їй іменуватися Єпархіяльним Домом.

З блаженнішим Святославом після освячення Каплиці свв. Бориса і Глабі у Єпархіяльному Домі 9 травня 2015 року

Однак, крім мешканців Венсену, до Душпастирсва Усіх Святих належать і українці -мешкані таких міст у східних передмістях Парижу, як Мотрой, Фонтане-су-Буа, Ножен-сюр-Марн, Іврі-сюр-Сен, Мезон-Альфор, та ін.