На днях ми мали прощу в Люрд, у місце душевного спокою. Якщо коротко, то все пройшло дуже гарно, весело і емоційно, а головне – з молитвою. Навіть погода нам посприяла, зустріла нас сонечком. Особисто для мене це було незабутньо, оскільки, перебуваючи в такому святому місці не можна стримати своїх переживань, болю, емоцій і прохань. Коли тебе переповнюють почуття радості і смирення… Ми мали можливість відвідати купіль, пройти з молитвою Хресну Дорогу. Також ми спільно молилися Вечірню  і недільну  Службу Божу, і при цьому ми старалися співати хором, і це було не погано!  Особливою була наша молитва Вервиці, – щиро і з вірою в серці! Попри насичений графік ми мали вільний час для приватної молитви і покупки сувенірів. Дякую всім і кожному зокрема за спільно проведений час, нові знайомства.

Оксана Клюба

Це була моя перша поїздка до Люрду! Я давно вже поставила собі за ціль поїхати до Люрду, але все  щось не виходило. Тепер моя мрія збулася. Я дуже задоволена. Все пройшло дуже і дуже гарно. Спільна молитва в церкві та Хресна Дорога дала мені душевний спокій і можливість помолитися за всю мою родину. Не можу пояснити чому, але весь час  перебування в Люрді в думках були наступні слова: “Бо Марія Мати Божа і Заступниця Свята. Наймиліша Найсвятіша Мати Божа – Марія”. Цей вислів весь час крутився в думках і я хотіла його повторяти. Можливо це звучить дивно, але це мої відчуття в Люрді. Нехай Всемилостивий Бог посилає своє Благословення і Многая Літа всім учасникам цієї Прощі до Люрду!

Тетяна Гуменна

Греко – католицька  спільнота Венсену 17 листопада 2018 року мала  прощу до Люрду. Мене звати Марія, мені 25 років, і це була моя перша поїздка. Паломництво до Люрду  було  одним із способів подякувати і вшанувати  Господа Бога за Його милосердя і опіку над людьми і моєю сім’єю.

Місто Люрд зустріло нас сонячною погодою і мальовничими краєвидами. Коли я побачила ґроту – місце в скалі де знаходиться статуя Діви Марії, перехопило дух. Я вдячна Богові за можливість відвідати таке святе місце, де відбувалися і відбуваються  велика кількість зцілень хворих людей. Там тебе наповнює умиротворена енергія, хочеться тільки молитися і просити пробачення за наші гріхи, зануритися у свій внутрішній світ  і дякувати Богу за його милість. Хочеться описати неймовірні відчуття, коли я йшла до купелі, сповнена хвилювання і радості одночасно.

Разом з нашою парафією на чолі з о. Ігорем та сестрою Мартою мали вечірню молитву в Українській  католицькій церкві, яка знаходиться на вулиці  rue  de L’Ukraine. Приємно знати, що далеко від нашої України, в Франції, є така вулиця. Ми всі разом співали молитовні пісні, величаючи Господа. Наступного дня ми пішли на Хресну Дорогу,  завершивши її роздумами про Воскресіння. Хочу виразити подяку о. Ігорю за те, що він очолив нашу прощу до Люрду, за його навчання: у нас була можливість задавати питання  стосовно  церковних правил, яких ми раніше не знали, і отримувати доступну відповідь. Дякую Ганні Мельник, за її   хорошу організаційну роботу з нашою спільнотою. Мені дуже все сподобалося, жду наступної поїздки  до Люрду.

Марія Ключевська

3 thoughts on “Спогади про нашу другу парафіяльну прощу в Люрд”

 1. В складі української спільноти Венсен,очолюваної отцем Ігорем,я побувала на прощі в Люрді.
  Це була моя не перша проща.
  Відвідавши один раз це святе місце я вже не можу не повертатись туди знову і знову.
  Той стан душі незрівняти нізчим.
  Коли я молилася мені здавалося що Господь зовсім близько,а поряд стоїть маленька Бернадетта і разом зі мною дякує за всі послані милості і просить благословення для моєї сім’ї і всіх навколо.
  Ми йшли разом Хрестною дорогою роздумуючи над муками Христа.
  Ми проходили з молитвою до вервиці і піснею,,Авей Марія” тою дорогою, яку показала Бернадетті Діва Марія.
  В українській католицькій церкві нас радо зустріла сестра Марта.Бажаючі мали можливість приступити до сповіді.
  Недільна Свята Літургія була дуже урочистою.Всі оділи свої святкові вишиванки і щиро молилися за здоров’я, Божі милості і благословення для кожного зокрема і для українського народу.
  Раджу всім відвідати цю святиню,враження ,які ви отримаєте,можуть змінити ваші життєві пріоритети.
  Дякую отцю Ігору і українській католицькій спільноті Венсен за організацію цієї прощі.
  Надіюсь розділити разом із вами і наступні прощі і поїздки.

 2. Мені 44 роки, 15 років знаходжусь у Франції, але вперше побувала у Люрді. Це була моя мрія, але завжди щось заважало, то часу не було, то ще щось… Коли ми приїхали, Люрд зустрів нас дуже гарною погодою. І я відразу відчула, що ступаю на святу землю, емоції переповнювали мене, хотілося плакати від радості.
  Отець Ігор пояснював і розмовляв з нами. Хотілося у своїх молитвах не забути нікого з рідних, знайомих, людей, в яких працюю. Мені здавалося, що поряд зі мною крокує Бернадетта. Я бачила, де вона мешкала і якими дорогами хотила. Особисто для мене було все незабутнім: молитви, купіль, духовні пісні, які ми співали разом, стародавня архітектура, ніколи не думала, що там є українська вулиця і наша церква, а особливо Хресна дорога, на якій ми всі переживали муки Ісуса.
  Дякую Богові, що мала змогу побувати на святій землі, де я змогла в молитві бути на одиниці з своїми думками, проханнями що до моєї родини. Дякую всім учасникам поїздки, особливо отцю Ігорю, Мельник Галині, Світлані, Ані, яка переживала, щоб ми завжди мали гарячу каву і що потратила час, щоб мені все показати.
  Жураківська Галина.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *